Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzimy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.

W naszej szkole obchodziliśmy to święto w dniu 7 listopada. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa, poprzez przepranie się tego dnia właśnie za jedną z nich. Ponadto wychowawcy klas I – III oraz oddziału przedszkolnego odczytali wybraną bajkę swoim podopiecznym, a także przeprowadzili zajęcia tematyczne. Ponadto 10 listopada uczniowie klasy I oraz II obejrzały spektakl pt. „Czerwony Kapturek” przygotowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wierzbinku Filia w Sadlnie przy współpracy z p. Dyrektor Honoratą Rosołowską – Linert oraz p. Agnieszką Woźniak – bibliotekarzem. W bibliotece można też było obejrzeć wystawkę pozycji książkowych, które wprowadzają nas w baśniowy świat.

To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze!

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *