Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III naszej szkoły postanowili przyłączyć się do jego obchodów.

W dniach od 14 do 18 września w poszczególnych oddziałach odbywały się zajęcia prowadzone przez nauczyciela bibliotekarza, a w ich trakcie obowiązywały ubrania w kropki. Uczniowie podczas nich poznawali małą Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Po projekcji oraz pogadance na temat filmu pt. „Kropka” wszyscy uczniowie mieli zadanie pokazać swoje talenty. Przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł. Wspaniałe efekty ich prac możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach. Ponadto odbyły się ćwiczenia ruchowe, poznawaliśmy nazwy kolorów w języku angielskim, dowiedzieliśmy się na czym polega praca bibliotekarza, a także, że wyraz kropka można znaleźć w słowniku ortograficznym.

Uczniowie klasy wraz z wychowawcą I w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Wierzbinku filia Sadlno odwiedzili p. Katarzynę Kurtys – Jarlaczyńską, która przygotowała dla naszych podopiecznych wiele niespodzianek przybliżających to święto.

A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko UWIERZYĆ W SIEBIE!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *