Jasełka

Kochani

       Już za kilka dni po raz kolejny w naszym życiu przeżywać będziemy Boże Narodzenie.

Spójrzmy na Dziecię Jezus i odkryjmy na nowo ile możemy dać miłości i dobra.

O nic nie prośmy Boga, ale wraz z pasterzami i Mędrcami odkrywajmy naszą tożsamość jako człowieka, który nosi w sobie odbicie i oddech Stwórcy.

Niech to będzie pierwszy krok ku wdzięczności i obdarowaniu Boga w drugim człowieku przez uśmiech, wsparcie, dobre słowo, pomoc, czy przebaczenie.

Niech bogactwo dane nam przez Pana przynosi obfite owoce w naszej codzienności.

Życzę Wam, Kochani Błogosławionych, pełnych pokoju i radości Świąt Narodzenia Pańskiego.

Pozwólmy Chrystusowi odnaleźć drogę do naszych serc. Niech one będą dla Niego żłobem.

” Bóg się rodzi”

   Boże Narodzenie to czas miłości, przebaczenia i pojednania.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt nasi uczniowie tradycyjnie wystawili „Jasełka”.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w przepięknej scenerii młodzi aktorzy przedstawili sceny z narodzin Chrystusa.

W tegorocznym przedstawieniu oprócz pasterzy i Mędrców ze Wschodu wystąpił także król Herod i jego nieśmiały sługa.

Zgromadzona społeczność szkolna mogła zauważyć porażkę wielkiego monarchy, gdyż nie udało mu się zgładzić Dzieciątka, jego spisek nie powiódł się. Natomiast na uwagę zasługuje postawa sługi, który zaproszony przez Anioła do szopki- nawraca się. Będąc przed stajenką doświadcza spokoju i radości. Uświadamia sobie, że stoi przed Miłością, która zrodziła się na sianie w małym Dzieciątku. W tym momencie prosi o przebaczenie.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli wywarło duże wrażenie na zgromadzonej publiczności. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji oraz zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Uwielbiły przychodzącego na świat Boga śpiewając a także grając kolędy i pastorałki na instrumentach muzycznych.

Na zakończenie tego niezwykłego spotkania głos zabrała pani Dyrektor, która podziękowała uczniom za przybliżenie istoty Bożego Narodzenia oraz złożyła wszystkim życzenia miłości, ciepła i pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *