„Czytamy z Sercem”

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” II edycja to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

W naszej szkole również „Czytaliśmy z Sercem”.

29 września dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III oraz dzieci będące pod opieką świetlicy wzięły udział w akcji. Tego dnia gościliśmy p. Katarzynę Rosiak pielęgniarkę środowiskową opiekującą się uczniami naszej szkoły, która to zaprezentowała dzieciom utwór pt. „Moja krew ma moc” J. Wodowskiej oraz przeprowadziła rozmowę na temat zdrowego odżywiania. W starszych klasach utwór zaprezentowany został przez nauczyciela bibliotekarza. Na koniec dzieci mogły posłuchać bicia swojego serca oraz obejrzały bajkę z serii „Było sobie życie – Serce”.

W bibliotece szkolnej została również przygotowana gazetka ścienna poruszająca tematykę akcji. Mamy nadzieję, że dzięki akcji u naszych uczniów wzrośnie poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *