” Cicha noc”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, otwarci na drugiego człowieka. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, nasi uczniowie tradycyjnie wystawili Jasełka. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenerii młodzi aktorzy przedstawili sceny z narady Aniołów, Zwiastowania oraz narodzin Chrystusa.

Zgromadzona społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię świętej Rodziny szukającej noclegu w Betlejem, która po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowała się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli zarówno prości pasterze, jak bogaci Mędrcy ze Wschodu, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Królowi.

Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli wywarło duże wrażenie na zgromadzonej publiczności. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji oraz zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Na zakończenie tego niezwykłego spotkania głos zabrała p. Dyrektor, która podziękowała uczniom za przybliżenie istoty Bożego Narodzenia oraz złożyła wszystkim życzenia.

W radosnych nastrojach powróciliśmy do swoich domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *