Biskupin

Dnia 19 września 2023 r. uczniowie klas III – VI wybrali się autokarem na wycieczkę do Biskupina. Głównym celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego oraz zdobycie wiedzy historycznej poprzez obserwacje.

Najpierw z przewodnikiem odbyliśmy podróż w przeszłość zwiedzając osadę w Biskupinie oraz biorąc udział w Festynie Archeologicznym „My Słowianie”. Uczniowie poznali warunki życia ludzi, zajęcia mieszkańców wioski wczesnopiastowskiej oraz zwiedzili osadę kultury łużyckiej z wczesnej epoki żelaza, zbudowaną na podmokłym półwyspie o powierzchni ok. 2ha. Ciekawostką jest to, że archeolodzy nie znaleźli żadnego śladu pożaru, pomimo tego, że w każdym domu znajdowało się nie osłonięte palenisko. Atrakcją festynu była możliwość zobaczenia bitwy średniowiecznych wojów. Następnym ważnym punktem wycieczki był przejazd kolejką wąskotorową z Wenecji do Biskupina. Był też czas na zakup pamiątek.

Wycieczka połączona była z prelekcją nt. „Rodzina wolna od uzależnień”. Rozdane zostały dzieciom ulotki „Alkohol niszczy marzenia” informujące o szkodliwym wpływie alkoholu na organizm człowieka.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi dr. Pawłowi Szczepankiewiczowi i Pani Danieli Koszal za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Dziękujemy.

Mamy nadzieję, że dzięki wycieczce do źródeł państwowości polskiej, uczniowie lepiej zrozumieją historię Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *